دو روش فوق العاده برای رفع زرد شدگی لوازم خانگی سفید
معمولا وسایل برقی بعد از مدتی استفاده کثیف می شوند و وسایل برقی سفید، زرد می شوند اما روش هایی وجود دارد که می توانید زردی آن ها را به راحتی از بین ببرید.
آکاایران: بسیاری از لوازم و وسایل خانگی، از یخچال گرفته تا کنترل تلویزیون و کامپیوتر از پلاستیک سفید ساخته می شوند و حتما برای شما هم پیش آمده که پس از مدتی تغییر رنگ آن ها ، از سفید به زرد را مشاهده کرده باشید. این تغییر رنگ که ممکن است در ابتدا با کثیفی آن وسیله اشتباه گرفته شود امری اجتناب ناپذیر بوده که به مرور زمان اتفاق می افتد. درادامه این مقاله از مجموعه مقالات خانه داری آکا,شما را با دو روش فوق العاده برای از بین بردن این زرد شدگی و برگرداندن وسیله سفیدتان به حالت اول را آموزش میدهیم.

از بین بردن رنگ زرد وسایل برقی با جوش شیرین (یخچال، لباسشویی و ...) - خدمات  کفسابی

چگونه زردی را از لوازم سفید برداریم؟

از بین بردن زردی وسایل می تواند دردناک باشد، اما ایده های مختلفی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. لوازم خانگی را هفتگی با یک پاک کننده همه منظوره با مواد سفید کننده، یک پد پاک کن جادویی یا جوش شیرین تمیز کنید. برای زردی شدید، کرم پراکسید را به وسایل مالیده و برای مدت 3 تا 4 ساعت در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید تا تغییر رنگ ایجاد شود.

 

روش اول :تمیز کردن پایه ای لوازم

1- لوازم خانگی را با پاک کننده چند منظوره تمیز کنید:

برای تمیز کردن لوازم برقی سفید، از یک اسپری پاک کننده چند منظوره استفاده کنید که حاوی سفید کننده هم باشد و بتواند سطوح را ضد عفونی کند و همچنین لکه ها را نیز سفید خواهد کرد.

این محصول را روی یک پارچه تمیز یا اسفنجی اسپری کرده و سپس آن را کاملا روی سطح لوازم برقی بکشید. سپس یک پارچه تمیز و مرطوب دیگر بردارید و اثر باقی مانده از اسپری را از بین ببرید.

قبل از خرید حتما برچسب روی محصول را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که برای استفاده روی لوازم برقی مناسب است. هر هفته سطوح سفید را با همین ترفند تمیز نمایید.

2- از دستمال جادویی استفاده کنید:

یک دستمال جادویی برای پاک کردن لکه ها مخصوصا زردی های لوازم برقی، خریداری کنید و آن ها را سفید نمایید. کافی است که این اسفنج یا دستمال را به سادگی مرطوب کنید و سپس آن را کامل روی سطح لوازم برقی بکشید.

هیچ نیازی به شستن بعد از این پروسه نیست. دستمال های جادویی برای استفاده روی اکثر سطوح امن هستند زیرا بافت بسیار ظریفی دارند و سطحی براق را به جا می گذارند.

3- سطوح را با جوش شیرین تمیز کنید:

مقدار کمی جوش شیرین را روی یک دستمال تمیز و مرطوب بکشید و سپس آن را روی قسمت های زرد شده لوازم برقی اعمال نمایید. برای گوشه های لوازم که کار شما سخت تر می شود، از یک مسواک با دندانه های نرم استفاده کنید و این قسمت ها را اسکراب نمایید. سپس برای شستشوی نهایی یک دستمال مرطوب و تمیز را روی آن بکشید.

4- از محلول جوش شیرین و سفید کننده استفاده کنید:

950 میلی لیتر آب گرم را با 120 میلی لیتر سفید کننده و 59 میلی لیتر جوش شیرین داخل سطل بریزید. حتما دستکش دست کنید و سپس یک اسفنج تمیز را درون این مایع آغشته کرده، آن را فشار دهید و آب اضافی آن را بگیرید.

سپس آن را روی سطوح لوازم برقی بکشید و 10 دقیقه صبر کنید. سپس یک بار دیگر یک اسفنج تمیز و مرطوب را برداشته و بر روی سطوح بکشید. شاید برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، نیاز داشته باشید که چند بار این فرآیند را تکرار کنید. حتماً باید هر دفعه ده دقیقه کامل صبر نمایید.

جوش شیرین و سفید کننده

 

 

روش دوم : استفاده از کرم پراکسید در وسایل کوچک پلاستیکی

1- یک بطری کرم پراکسید بخرید. در فروشگاه های لوازم آرایشی به دنبال یک بطری کرم پراکسید بگردید. غلظت پراکسید کرم از 9 تا 12 درصد متغیر است و باعث می شود که از پراکسید هیدروژن با 3 درصد موثرتر باشد. این ماده برای سفید کردن و رنگ آمیزی مو در سالن ها استفاده می شود و همچنین ممکن است در کیت های رنگ مو دائمی (در داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ فروخته می شود) یافت شود.

تمیز کردن وسایل زردشده, مراحل تمیز کردن وسایل سفید زردشده

2- وسیله تان را به طور مساوی با کرم پراکسید بپوشانید. برای محافظت از پوست دستکش بپوشید. برای محافظت از آنها، هر نشان یا برچسب روی دستگاه را با استفاده از اسکاچ بپوشانید. با استفاده از مسواک یا برس رنگ، کرم پراکسید را به سطح دستگاه بمالید.

3- وسیله ی خود را مهر و موم کرده و در بیرون در معرض آفتاب قرار دهید. مورد را در یک کیسه بزرگ Ziplock یا کیسه زباله شفاف قرار دهید و آن را محکم ببندید. در طی این فرآیند نباید اجازه دهید کرم پراکسید خشک شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هیچ پارگی و سوراخ در کیسه وجود ندارد. آن را خارج از نور خورشید قرار ندهید.

این روش سفید کردن، برای وسایل کوچک و متوسط ​​ایده آل است که می توانید آن را به راحتی بپوشانید و به فضای باز منتقل کنید.

قبل از شروع این کار، از آفتابی بودن هوا مطمئن شوید.

تمیز کردن وسایل برقی زردشده,تکنیک های تمیز کردن وسایل سفید زردشده

وسیله ی خود را با روش های مختلف سفید کنید

4- بگذارید وسیله تان بیرون بماند. به دستگاه اجازه دهید 3 تا 4 ساعت در زیر آفتاب بیرون بماند. هر ساعت آن را بچرخانید تا تمام قسمت های آن در برابر نور خورشید قرار بگیرند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش باعث ایجاد واکنش با کرم پراکسید می شود و اثر زرد شدن آن را برعکس می کند.

5- وسیله تان را بردارید و آبکشی کنید. وسیله تان را از کیسه خارج کنید. با استفاده از یک پارچه مرطوب، تمام سفید کننده های کرم را از سطح پاک کنید. قبل از استفاده ، اجازه دهید چندین ساعت خشک شود.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :