آموزش تمیزکردن سر دوشی حمام با سرکه+عکس
آشنایی با نحوه رسوب زدایی سردوش حمام و به‌طور کلی رسوب زدایی داخل شیرآلات اهرمی از نکات مهم در نظافت خانه و نگهداری شیرآلات است.

تمیز کردن سر دوشی حمام ،‌ به سادگی و موثر

آکاایران: چگونه سردوشی حمام را تمیز کنیم؟ چگونه جرم سر دوشی را از بین ببریم؟ چگونه سر دوشی را برق بنیدازیم. سوالاتی که امروز در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت. حتما در حمام با مشکل بسته شدن سوراخ های سر دوشی حمام مواجه شده اید. پس از هر چند مدت یکبار به خاطر وجود ذرات و رسوبات موجود در آب، سوراخ ها بسته شده و دیگر حتی فشار آب هم توانای از بین بردن آن ها را ندارد. حال شاهد کاهش چشم گیر فشار آب خروجی از این سردوشی ها هستیم. اما چاره چیست؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات خانه داری آکا، ساده ترین و کم هزینه ترین روش تمیز کردن و رسوبزدایی سر دوشی حمامبا استفاده از سرکه را آموزش میدهیم. با ما همراه باشید.

ساده ترین و کم هزینه ترین روش تمیز کردن سر دوشی حمام

یکی از ساده ترین روش های از بین بردن جرم سر دوشی های حمام که نه تنها تمامی رسوبات را از بین می برد و منافذ و سوراخ های سر دوشی را تمیز و باز می کند بلکه موجب درخشندگی و زیبایی سردوشی هم می شود، استفاده از سرکه سفید است که بسیار موثر و ارزان است.

مواد و تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن سردوش حمام

  • سرکه
  • کیسه پلاستیکی
  • کش لاستیکی یا تکه ای بند
  • فرچه

رسوب زدایی با سرکه

مراحل تمیز کردن سردوش حمام

1) سرکه را داخل نایلون بریزید:

یک و نیم تا دو پیمانه سرکه سفید را درون یک نایلون بریزید، مقدار سرکه باید متناسب با سایز و حجم سر دوشی باشد. همچنین شما می توانید از هر نوع سرکه ای استفاده کنید.

2) کیسه را به دور سردوشی ببندید:

اگر سر دوشی جدا می شود آن را باز کنید و داخل نایلون حاوی سرکه قرار دهید اما اگر سردوشی قابلیت جدا شدن ندارد کیسه حاوی سرکه را دور سر دوشی ببندید به طوری که سردوشی کاملا درون سرکه قرار بگیرد سپس نایلون را با کش محکم کنید و بگذارید یک شب همانگونه بماند.

کیسه دور دوش

3) تمیز کنید:

بعد از 8 تا 10 ساعت نایلون را از دور سردوشی باز کنید. خواهید دید که جرم های سر دوشی قابل تمیز کردن هستند زیرا سرکه خاصیتی دارد که تمامی رسوبات موجود در داخل سر دوشی را در خود حل می کند. اکنون با یک فرچه سر دوشی را بشویید تا تمیز شود.

دوش حمام

4) آب بکشید:

در مرحله آخر چند بار سردوشی را آب بکشید. این روش را هر 1 تا 2 ماه یکبار برای زدودن جرم های سردوشی انجام دهید و از فشار آب سر دوشی لذت ببرید. 

منبع: نمناک

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :