بهترین مواد طبیعی در منزل برای پاک کردن چربی کابینت
پاک کردن چربی قسمت های مختلف آشپزخانه از جمله کابینت ها یکی از دغدغه های همیشگی بانوان است از همین رو در زیر چند راهکار ساده خانگی برای چربی زدایی کابینت آشپزخا

آکاایران: معمولاً کابینت و کانتر آشپزخانه در تماس با غذا و دوده پخت و پز قرار دارد و ممکن است چرب و حتی آلوده شود. با این حال بهتر است بدانید که تمیز و پاکیزه بودن آشپزخانه در سلامت شما و افراد خانواده تأثیر مهمی دارد.

معمولاً کابینت‌های جدید را با روکش‌های محافظی می‌سازند که ضدآب باشد و شما بتوانید به سادگی پاک کردن چربی کابینت را تجربه کنید. با این حال کابینت آشپزخانه شما هر جنس و بافتی که داشته باشد، نباید خیس بماند، چرا که عمر و ماندگاری‌اش کوتاه می‌شود. توصیه می‌کنیم به منظور نگهداری و پاک کردن چربی کابینت، این مقاله از مجموعه مقالات آکا, را مطالعه کنید و با روش‌های خانگی و ساده چربی زدایی کابینت آشپزخانه آشنا شوید.

ترفند هایی برای پاک کردن چربی کابینت - ال کا ایران

بهترین مواد طبیعی در منزل برای پاک کردن چربی کابینت

سرکه سفید و آب

سرکه سفید یکی از شیوه های راحت برای براق کردن کابینت و کاشی آشپزخانه است. ولی در قیاس با ترکیبات و شوینده‌های شیمیایی، سرکه سفید نه فقط سخت به وجود آمدن حساسیت نمی‌شود، بلکه به محیط زیست هم ضرر نمی‌رساند.

به منظور پاک کردن چربی کابینت، شما می‌توانید قدری سرکه سفید را با قدری آب ترکیب کنید تا از غلظت آن کاهش پیدا کند. آنگاه این ترکیب را داخل بطری اسپری بریزید تا بتوانید به راحتی برای تمیز کردن کابینت از آن استفاده کنید.

اگر آب ولرم را با سرکه سفید مخلوط کنید، نتیجه بهتری می دهد، چرا که لکه چربی کابینت در برخورد با آب داغ یا ولرم بهتر پاک می‌شود. بعد از اسپری ترکیب سرکه سفید و آب ولرم، کابینت را با یک حوله تمیز و خشک، به طور کامل پاک کنید تا اثری از قطرات سرکه و لکه چربی روی کابینت باقی نماند.

آب برنج :

استفاده از آب برنج برای از بین بردن لکه های چربی ایجاد شده بر روی اجاق گاز ، روشی آسان و اقتصادی و سازگار با محیط زیست است . کافی است که آب برنج را بر روی سطح اجاق گاز خود مالیده و اجازه دهید تا خشک شود و سپس لکه های موجود بر روی اجاق را با استفاده از یک دستمال مرطوب به راحتی پاک کنید .

 

جوش شیرین

با ترکیب کردن یک پیمانه جوش شیرین و دو پیمانه روغن های گیاهی یک خمیر فوق العاده برای از بین بردن لکه چربی از روی کابینت درست کنید و آن را با دست روی جاهای چرب کابینت بزنید. سفارش می کنیم نخست این ترکیب را روی یک جای کوچکی از کابینت تست کنید. چون امکان دارد جنس کابینت های شما به جوش شیرین حساس باشد و صدمه ببیند.

لایه های خمیر باید ضخیم باشد. امکان دارد موقع تمیز کردن خمیر زمین و اطراف کابینت ها هم کثیف شود پس بهتر است با روزنامه یا کاغذ باطله اطراف را بپوشانید.

آنگاه با یک اسفنج خیلی نرم روی خمیر بکشید و کابینت را بسابید و با یک دستمال خیس کابینت ها را تمیز کنید.

اکنون کابینت های تمیز، رنگ و شادابی جدیدی به آشپزخانه می دهند.

روش های پاک کردن چربی کابینت ,پاک کردن لکه های چربی از کابینت ها ,تمیز کردن چربی کابینت آشپزخانه

 

لیمو

در گذشته‌ها که مواد شوینده شیمیایی وجود نداشت، از مواد طبیعی برای پاک کردن انواع لکه از سطوح استفاده می‌کردند؛ لیمو یکی از لکه‌برهای طبیعی است که امروزه نیز برای نابودی انواع لکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تمیز کردن لکه‌های سمج از روی کابینت چوبی با لیمو

لیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد به پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده قوی معروف است. برای تهیه شوینده طبیعی جهت تمیز ‌کردن کابینت چوبی، ۳ قطره لیمو و یک فنجان وازلین را ترکیب کنید و با استفاده از یک مسواک یا برس شستشو روی لکه‌های قدیمی و سرسخت قرار دهید. بعد از گذشت چند دقیقه با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید.

 

خمیر دندان

سفارش می‌کنیم همواره از خمیر دندان برای پاک کردن کابینت استفاده نکنید. ولی اگر می‌خواهید لکه روغن قدیمی و کهنه را به طور کامل پاک کنید، استفاده از خمیر دندان انتخاب مناسبی خواهد بود. با این حال در این شیوه شما به حوله و دستمال مرطوب هم احتیاج دارید.

در خاطر داشته باشید که همه کابینت را با خمیردندان پاک نکنید. فقط برای پاک کردن لکه چربی از روی کابینت می‌توانید از قدری خمیردندان استفاده کنید. در این صورت قدری خمیردندان روی لکه چربی کابینت بگذارید و تا ۵ دقیقه صبر کنید.

آنگاه با کمک یک اسفنج مرطوب، خمیردندان را از روی کابینت پاک کنید. این شیوه کارآمدی برای پاک کردن لکه چربی و روغن روی سطوح شفافی مانند کابینت خواهد بود. سفرش می‌کنیم در قسمت آخر از یک حوله تمیز برای پاک کردن اثر لکه آب و خمیر دندان و تمیز کردن باقی سطح های کابینت استفاده کنید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :