بهترین روشها برای پاک کردن قیر از بدنه ماشین چیست؟
قیر یک ماده نفتی است. که طی مدت طولانی همچنان چسبناک باقی می‌ماند و کامل سخت نمی‌شود و همچنین با تمیزکننده‌های معمولی همخوانی ندارد. در ادامه روش های اسان برای

Cleaner di macchie di bitume dal corpo macchina. scelta autochemistry

آکاایران: قیر را همه می شناسیم؛ یک ماده بسیار چسبناک و سیاه؛ اما چیزی که شاید با آن آشنا نباشیم، نحوه پاک کردن قیر از سطوح مختلف است. یکی از جاهایی که لکه قیر زیاد به چشم می‌خورد؛ روی بدنه ماشین به دلیل حرکت اتومبیل روی آسفالت تازه است. اگر ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, را بخوانید، با چندروش ساده و سریع برای پاک کردن قیر از بدنه ماشین آشنا می شوید. امیدواریم از مطالعه این مطلب استفاده ببرید.
 

شیوه های آسان برای پاک کردن قیر از بدنه ماشین

استفاده از روغن جامد

- پنبه

- روغن جامد

- آب گرم و مایع ظرف شویی

قدری پنبه را به روغن نباتی آغشته کنید، روی آن بخشی از بدنه ماشین که قیر ریخته بکشید. احتمالا باورتان نشود که بتوان قیر را به این سادگی از روی ماشین پاک کرد. ولی با این شیوه راحت و دردسترس همه، لکه قیر را می توان از بین برد.

چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم؟

استفاده از اسپری حشره کش

شما با استفاده از اسپری حشره کش، می‌توانید لکه‌های قیر را که با استفاده از روغن به آسانی پاک نمی‌شوند، از بین ببرید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

اسپری را روی لکه قیر بپاشید و با یک اسفنج یا دستمال نرم روی آن بکشید تا لکه به طور کامل برطرف شود. آنگاه بدنه ماشین را با آب گرم و مایع ظرفشویی یا پودر لباسشویی بشویید.

استفاده از اسپری قیر پاک کن

استفاده از اسپری قیر پاک کن یکی از شیوه های پاک کردن قیر از روی ماشین است که به غر از اینکه آثار قیر را از بین می برد، آسفالت، چسب و گریس از روی بدنه، هیچ تاثیری بر رنگ فابریک (کارخانه ای) بدنه یا رنگ‌های مرغوب غیرکارخانه‌ای ندارد.

زمان استفاده از این اسپری: اسپری را بر روی لکه‌ها بپاشید و با یک دستمال نرم، مبادرت به پاک کردن لکه قیر از روی بدنه ماشین کنید.

اگر از کیفیت رنگ بدنه ماشین اطمینان ندارید، پیش از استفاده از اسپری، آن را بر روی بخش کوچکی از سطح بدنه آزمایش کرده و پس از مطمئن شدن، نسبت به اسپری کردن و رفع لکه مبادرت کنید.

پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم

استفاده از نفت یا گازوئیل

یکی از شیوه های اثر گذار در تمیز کردن قیر از روی ماشین، استفاده از نفت یا گازوئیل است که به جز از بین بردن لکه‌های قیر سبب براق شدن ماشین نیز می‌شود. برای انجام این شیوه مراحل زیر را دنبال کنید:

نخست ماشین را چند دقیقه زیر نور خورشید بگذارید تا لکه‌های قیر نرم گردند، آنگاه آن را در سایه بگذارید. پنبه‌ای را به طور کامل به نفت یا گازوئیل آغشته کرده و روی لکه‌های قیر بکشید تا لکه‌ها برطرف شوند.

آنگاه سریع محل مورد نظر را با آب گرم و مایع ظرفشویی، بشویید و نگذارید نفت یا گازوئیل بیشتر از ۵ دقیقه روی بدنه ماشین باقی بماند.

پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :