راه های کاهش مصرف بنزین، روش هایی کاربردی برای کم کردن مصرف بنزین
راه های کاهش مصرف بنزین,روش کاهش مصرف بنزین,روش های کاهش مصرف سوخت,صرفه جویی در مصرف سوخت,راه های کاهش مصرف سوخت خودرو,روش های کاهش مصرف بنزین,راه های کاهش مصرف

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد کاهش مصرف سوخت را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: کاهش مصرف سوخت خودرو، یکی از راه های مدیریت اقتصاد خانوار است و می تواند تا حد زیادی در کاهش مخارج زندگی موثر باشد. از سویی، ایران هم یکی از کشورهای پرمصرف از این نظر است. هر دوی این موارد باید دلایل خوبی انگاشته شود برای اطلاع از راههای صرفه جویی در  مصرف سوخت و عملی کردنشان با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

راه های کاهش مصرف بنزین,راه های کاهش مصرف سوخت,راه های کاهش مصرف سوخت خودرو

کاهش مصرف بنزین

1 - هرچه می توانید وسایل کمتری در خودرو بگذارید. هرچه خودرو سبک تر باشد، کمتر بنزین مصرف می کند.

2 -  سرعت بیشتر یعنی مصرف بیشتر. اگر با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنید، می توانید ۲۱ درصد بیشتر از زمانی پیش بروید که با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت می رانید.

3 - طوری برنامه ریزی کنید که مجبور نشوید برای بموقع رسیدن، با سرعت رانندگی کنید.

4 - وقتی خودرو را روشن می کنید لازم نیست بیش از ۳۰ ثانیه درجا کار کند. خودرو های جدید طوری طراحی شده اند که حتی در هوای سرد هم می توانید بلافاصله راه بیفتید. البته بهتر است دقایق ابتدایی را باسرعت نرانید.

5 - اگر باید بیش از ۴۰ ثانیه توقف کنید، نگذارید خودرو درجا کار کند.

6 - فشار پایتان را ناگهانی یا به طور مداوم روی پدال گاز تغییر ندهید و با گاز یکسان برانید.

7 - باد چرخ ها را همیشه تنظیم کنید؛ به خصوص وقتی هوا سرد می شود.  

8 - تا جایی که می شود تهویه هوا را روشن نکنید و به جای آن شیشه ها را پایین بکشید مگر وقتی که سرعتی بیشتر از سرعت آرام دارید. در این صورت افزایش مقاومت در برابر باد باعث افزایش سوخت خواهد شد.

9 - آکاایران: وقتی خودرو را روشن می کنید، خیلی آرام پدال گاز را فشار دهید.

10 -  از ترمزهای ناگهانی بپرهیزید. هرجا که امکان دارد مثلا در بعضی چراغ قرمزها از خیلی قبل پایتان را از روی گاز بردارید و دنده را خلاص کنید تا از سرعت خودرو کم شود و آرام آرام بایستد (به استثنای خودروهای دنده اتومات یا آن دسته دنده معمولیها که کارخانه سازنده از حرکت در حین خلاصی، منع کرده است).

11 - وسایل اضافی را که موجب ایجاد مقاومت در برابر باد می شوند، بردارید. مثلا باربند یا باربند اسکی.  

12 - حواستان را جمع کنید که حتما پیش از حرکت ترمزدستی را کاملا بخوابانید وگرنه ندانسته باعث افزایش مقاومت خودرو و در نتیجه افزایش مصرف سوخت شده اید.

13 - هیچ وقت پیش از خاموش کردن خودرو گاز ندهید.

14 - پیش از راه افتادن و در مسیرهای درون شهری به رادیو گوش دهید یا از طرق دیگر مسیرتان را ارزیابی کنید تا وارد راه هایی که بسته یا پرترافیک است نشوید.

15 - در باک بنزین خود را وارسی کنید که خوب بسته شود.

16 - هرچه زودتر به دنده های سبک بروید.  

17 - سبقت گرفتن از خودروها با افزایش سرعت همراه است و برای این افزایش هم به سوخت بیشتری نیاز است.

18 - تنظیمات خودرو را ماه به ماه وارسی کنید تا سوخت اضافه مصرف نکند.

19 - هرچندوقت یک بار ترمزهای خودرو را وارسی و اگر لازم بود آنها را تنظیم کنید. اگر ترمز کاملا تنظیم نباشد، مقاومت زیاد و سوخت بیشتری مصرف می شود.

20 - موقع خرید خودرو تا جایی که نیازتان اجازه می دهد سعی کنید خودروی کوچکتری انتخاب کنید. هرچه خودرو کوچکتر و بالطبع سبک تر باشد، بنزین کمتری مصرف می کند.

21 - از لاستیک های رادیال استفاده کنید تا اصطکاک کمتری بین تایر و جاده ایجاد شود.

22 - فرمان خودرو را ثابت نگه دارید البته تا جایی که ممکن است. هرقدر خط عوض کرده و در عرض خیابان حرکت کنید، خودروی شما مسافت بیشتری می پیماید و بنزین بیشتری هم
می سوزاند.

23 - باک خودرو را زیادی پرنکنید چون ممکن است سرریز شود یا در سربالایی های تند چکه کند.

24 - در زمستان، تایر خودروی خود را با تایرهای یخ شکن جایگزین کنید یا این که با کمترین برفی که آمد زنجیرچرخ ببندید. در غیر این صورت، موتور خودرو بیشتر کار می کند و بنزین بیشتری می سوزاند.

25 - در سربالایی زیاد گاز ندهید به این دلیل که بنزین زیادی مصرف می شود

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

7 راه آسان برای کاهش مصرف بنزین

7 راه آسان برای کاهش مصرف بنزین

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاهش مصرف سوخت پراید,کاهش مصرف بنزین,کاهش مصرف بنزین پراید,کاهش مصرف سوخت پژو 405,کاهش مصرف بنزین تیبا,کاهش مصرف سوخت 206,کاهش مصرف بنزین پس از هدفمندی,کاهش مصرف بنزین,کاهش مصرف سوخت,کاهش مصرف بنزین 2
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :