صرفه جویی در مصرف برق جارو برقی
مصرف برق جارو برقی,کیسه یکبار مصرف جارو برقی,مصرف برق جارو برقی,جارو برقی lg,جارو برقی مرکزی,جاروبرقی صنعتی,جارو برقی,جارو برقی پارس خزر,جارو برقی هوشمند,جارو ب

 معرفی جاروبرقی

جاروی برقی از لوازم پرتوان برقی است که امروزه به دلیل افزایش سطح رفاه خانواده‌ها جایگاه خود را به خوبی تحکیم نموده است. به طوریکه امروزه اغلب خانواده‌ها از این وسیله استفاده می‌کنند. میزان مصرف انرژی این وسیله بستگی بسیار زیاد به نحوه استفاده از آن دارد. از این رو رعایت یک الگوی مناسب و توجه به نکاتی که در این راهنما ارائه می‌شود اهمیت زیادی دارد.

 

sarfejooi-bargh_400


اطلاعات نوعی ومصرف برق جاروبرقی

به صورت میانگین جاروهای برقی‌ کوچک در حدود 1000 وات و جاروهای برقی‌ بزرگ در حدود 1500 وات توان دارند. معمولا در هر دوره از قرائت کنتور جاروهای برقی کوچک در حدود 18 کیلووات ساعت و جاروهای برقی بزرگ در حدود 30 کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند.

 

 نحوه استفاده صحیح برای کاهش مصرف برق جاروبرقی

  در ساعات اوج مصرف برق هرگز از جاروبرقی استفاده نکنید.

 در موارد جزئی حتی­الامکان از جاروهای دستی­ استفاده کنید.

-       جارو برقی باید همیشه کاملاً تمیز و لوله‌های آن گرفتگی نداشته باشد تا فشاری به موتور آن وارد نشده و انرژی بیش از حد نیاز مصرف نشود.

 کیسة آشغال جاروبرقی را باید همیشه قبل از پر شدن کامل عوض کنید و فیلتر آن را لااقل دو بار در سال شسته یا تعویض نمایید.

 در هنگام استفاده از جاروبرقی حتماً باید دقت کنید که زباله­‌های مرطوب، ته سیگار روشن و اشیاء بزرگ و تیز را از سر راه دور کنید، زیرا این اشیاء می‌توانند به موتور دستگاه ضربه وارد کنند و توان آن را کاهش دهند و به این ترتیب مصرف برق را افزایش دهند.

  در جاروهای برقی، معمولاً چندین درجة قدرت مکش وجود دارد، برای نظافت هر بخش از منزل، باید از قدرت لازم و نه قدرت بیشتر استفاده کنید.

  جاروبرقی را نزدیک منابع گرمازا نظیر شوفاژ، اجاق و همچنین منابع سوخت آتش‌زا مثل نفت، حشره‌کش و ... قرار ندهید.

 

 توصیه­های مفید در خرید جاروبرقی

در هنگام خرید جاروبرقی به این نکته توجه کنید که نوعی را انتخاب نمایید که دارای نشان استاندارد باشد و قدرت‌ آن متناسب با نیاز شما باشد. برای انتخاب جاروبرقی متناسب با نیاز به عوامل زیر دقت کنید:

-       برای انتخاب جاروبرقی مناسب حتماً به توان دستگاه و تناسب آن با نیاز خود دقت کنید. انتخاب جاروبرقی بسیار پرقدرت، لزوماً بهترین انتخاب نیست. همچنین ابتدائی ترین شرط انتخاب یک وسیله برقی از جمله جاروبرقی، استاندارد بودن آن می­باشد. رعایت چند نکته در پایین آوردن مصرف جاروبرقی (گاه بیشتر از یک کیلووات ساعت در هر بار استفاده)، مؤثر می‌باشد:

 از کار مداوم با جاروبرقی جداً پرهیز کنید، زیرا روشن بودن درازمدت (بیش از 30 دقیقه) به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می‌کند.

 سطوحی با امکان چسبندگی مانند موکت و سطوح پرزدار به توان بالاتری برای جداسازی خرده­های اضافات نیاز دارند. برای سطوح صاف توان کمتری مورد نیاز است.

  اضافاتی که امکان چسبندگی به سطوح را دارند به توان بالاتری برای جداسازی نیاز دارند.

برای رفع بعضی از انواع اضافات اصولاً نیازی به استفاده از جاروبرقی نمی­باشد.مانند قطعات بزرگ کاغذ و دستمال که باعث صرف توان بالا و فشار به دستگاه می­شوند.
منبع : دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :