آموزش نقاشی ساختمان گام به گام برای آماتورها
حتما از دستورالعمل روی ظرف رنگ پیروی کنید. ممکن است رنگ های مختلف، دستورالعمل های متفاوتی داشته باشند تا شما را به نتیجه دلخواه برسانند. را در آکاایران بخوانید

 

چگونه یک اتاق را رنگ آمیزی کنم؟ تا به حال این کار را انجام نداده ام و به کمک احتیاج دارم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید به بازار آنلاین خدمات سنجاق سری بزنید. در قدم اول می‌توانید هزینه نقاشی ساختمان را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال نقاش ساختمان در تهران باشید می‌توانید درخواست نقاشی ساختمان خود را در سنجاق ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

زیبایی انجام رنگ آمیزی اتاق توسط خودتان این است که این کار اجازه می دهد خودتان چیزی خاص خلق کنید. اما، اگر تا به الان چنین کاری را انجام نداده اید، حتما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید.

مکان مورد نظرتان را آماده کنید

ابتدا باید فضای مورد نظرتان را آماده کنید. رنگ آمیزی با خود کثیف کاری به همراه دارد و اگر وسیله های غیرضروری دارید که در اطراف قرار دارند آن ها را جا به جا کنید، و اجازه ندهید چیزی که برایتان با ارزش است با پاشیدن رنگ به روی آن نابود شود. مهم ترین نکته در رنگ آمیزی این است که تمام وسیله ها را غاز اتاق مورد نظر خارج کنید. وسیله ها را به بخش دیگری از خانه ببرید. اگر وسیله ای دارید که نمیتوانید از در آن را خارج کنید، آن را در وسط اتاق و دور از دیوارها قرار دهید و برای احتیاط با یک روکش پلاستیکی آن را بپوشانید.

برای جلوگیری از ریختن رنگ روی زمین، سر تا سر آن را با پارچه بپوشانید. هر چیزی که روی دیوار آویزان بوده را جدا کنید، تا بتوانید تمام دیوار را رنگ بزنید. قبل از رنگ آمیزی، دیوار را با محلول آب و یک شوینده معمولی تمیز کنید. با این کار پس از پایان کار رنگ آمیزی، دیواری صاف و عالی خواهید داشت.

رنگ خود را انتخاب کنید

کلید انجام یک رنگ آمیزی موفق، انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ چیز بسیار مهمی است، چرا که با حالات شما در ارتباط است. به رنگ ها فکر کرده و بیندیشید هنگام نگاه به هر رنگ، چه احساسی دارید. بسته به هدف فضای مورد نظر، میتوانید این رنگ ها را در نظر بگیرید:

·         اتاق خواب- رنگ های ملایم، آرامش دهنده و خنثی

·         مکان های عمومی- رنگ های گرم و متضاد

·         مکان های رسمی- رنگ سبز- آبی و خنثی

·         اتاق کودک- رنگی ملایم که بیش از حد روشن نباشد تا بیش از حد فعال نباشد

فضای مورد نظر را چسب کاری کنید

در گوشه های دیوار و سقف، روی کلیدها، اطراف وسایل تزیینی و قالب های دیوار را با استفاده از چسب رنگ بپوشانید، تا رنگ آمیزی تمیز و خوبی داشته باشید. چسب کاری کمک می کند از مکان ها و وسیله هایی که نمیخواهید رنگش شوند، محافظت شود. قبل از چسب زدن، خاک و هر گونه گرد و غبار را از مکان مورد نظر پاک کنید. چسب را به مکان های ذکر شده بزنید و حتما آن را محکم فشار دهید تا هیچ گونه رنگی به آن نفوذ نکند.

رنگ

حتما از دستورالعمل روی ظرف رنگ پیروی کنید. ممکن است رنگ های مختلف، دستورالعمل های متفاوتی داشته باشند تا شما را به نتیجه دلخواه برسانند.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :