دکوپاژ جعبه ها
جعبه ای چیده,کاغذهای رنگی درست,جعبه با فرم,رنگی و سیاه و سفید و چسباندن,جعبه,برای این منظور در پایان کار,برای این منظور روش های متعددی وجود,زیبا از کاغذهای کادو

دکوپاژ جعبه ها

تزئین جعبه ها با تکنیک دکوپاژ

دکوپاژ جعبه ها

برای تقدیم کردن یک هدیه به گونه ای متفاوت، تنها قرار دادن آن در یک جعبه آماده و یا دست ساز کافی نیست. بلکه جعبه ها به تزئینات دیگری هم نیازمندند. برای این منظور روش های متعددی وجود دارد که تکنیک دکوپاژ یکی از مناسب ترین آنها است. به این ترتیب که شما می توانید با بریدن نقش ها و تصاویری زیبا از کاغذهای کادو و یا کپی ها و پرینت های رنگی و سیاه و سفید و چسباندن بر روی جعبه آن را تزئین کنید و یا آنکه طرح یا طرح هایی را بر روی کاغذی رنگی ترسیم کرده و پس از برش دور آنها به وسیله قیچی یا کاتر، طرح ها را بر روی جعبه با فرم و ترکیب بندی دلخواه بچسبانید. برای چسباندن تزئینات یادشده از ترکیب چسب چوب و کمی آب استفاده کنید فقط به خاطر داشته باشید که ابتدا محل مورد نظر را انتخاب کرده و سپس طرح را بچسبانید. زیرا هر گونه تغییر مکان آن ممکن است به پارگی طرح کاغذی بینجامد. در ضمن از آنجا که این طرح ها کاغذی بوده و ممکن است به هنگام حمل و نقل و همچنین در مجاورت با آب صدمه ببیند، ایجاد پوششی برای آنها ضروری است. برای این منظور در پایان کار و پس از خشک شدن کامل چسب ها، ترکیب روغن جلا و کمی تینر را به وسیله قلم مو بر روی سطوح دکوپاژ شده و یا به طور کلی کل جعبه مالیده و یا از اسپری های لیکر استفاده کنید. این کار را با حفظ فاصله زمانی کافی برای خشک شدن، چند بار انجام دهید.
یک پیشنهاد: شما می توانید طرح مورد نظر برای دکوپاژ را مرتبط با محتویات داخل آن جعبه و در واقع مشخصات هدیه انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر شیرینی خانگی پخته اید و قصد دارید مقداری از آنها را داخل جعبه ای چیده و به دوستتان هدیه کنید، طرحی مرتبط با آن را با استفاده از کاغذهای رنگی درست کرده و سپس بر روی جعبه بچسبانید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :