آموزش تصویری درست کردن کاردستی گل با کاغذ
در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, نحوه ی درست کردن کاردستی گل رز با کاغذ را به شما آموزش میدهیم. با ما همراه باشید


آکاایران: برای درست کردن گل رز کاغذی بهتر است از کاغذهای دو رو استفاده کنید زیرا پس از نصب گل زیباتر می شود. حتی می توانید از جلد دفترهای قدیمی که 2 رنگ و زیبا هستند هم استفاده کنید.برای یادگیری نحوه ی آموزش در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

چسب حرارتی احتیاج دارید اما اگر در دسترس تان نبود موردی ندارد. از چسبی استفاده کنید که سریع خشک شود. در غیر اینصورت باید زمان زیادی گلبرگ ها را برای خشک شدن نگه دارید.

ابتدا کاغذ دفترچه دو طرفه خود را برداشته و آن را به چند قطعه مربع 2 در 2  برش دهید. یا مریع های 3 در 3 برش بزنید. بستگی به اندازه ی گل رزتان دارد. این یک ترفند جالب برای بدست آوردن گلبرگ های یک سایز است.

ساخت گل کاغذی،آموزش ساخت گل کاغذی

مربع هایی برای گل کاغذی برش بزنید

چند مربع را همزمان بگیرید و آنها را از وسط تا کنید. کاغذها را به شکل گلبرگ مانند تصویر در امتداد لبه باز برش دهید (نه لبه تا شده!)

روش های ساخت گل های کاغذی, ساخت انواع گل های کاغذی

الگو را مانند تصویر برش بزنید

من تصمیم گرفتم هر "گلبرگ" خود را کمی مچاله کنم و باز کنم تا به آنها بافت و شخصیت بیشتری ببخشد، اما این مرحله اختیاری است.

طرز درست کردن گل های کاغذی,درست کردن مرحله ای گل کاغذی

می توانید الگوها را کمی چروک کنید

اولین گلبرگ خود را کاملاً محکم بچرخانید، تقریباً به قطر یک مداد. کمی گوشه ی آن را چسب بزنید تا کاملا محکم شود.

نحوه ی ساخت گل کاغذی, مراحل ساخت گل کاغذی

 

گلبرگ بعدی خود را با چرخاندن آن در اطراف گلبرگ اول اضافه کنید، و فضای خالی را بین آن ها قرار بدهید. من ساده ترین راه را برای این کار یافتم این بود که ابتدا یک انتهای آن را چسب بزنم، سپس آن را دور آن بپیچید بنابراین متوجه می شوید که انتهای دیگر آن را در کجا بچسبانید. هنگامی که از شکل ظاهری آن خوشتان آمد، انتهای دوم را به سمت پایین چسب بزنید.

آموزش ساخت گل کاغذی,روش های ساخت گل کاغذی

گلبرگ ها را به ترتیب مانند تصویر بچسبانید

همچنان گلبرگ های بیشتری را قرار داده و بچسبانید. سعی کنید جای گلبرگ های خود را مابین ردیف قبلی بزنید تا همه رو به روی هم نباشند. گلبرگ ها را اضافه کنید تا زمانی که گل تان به اندازه ی دلخواه تان رسید، ادامه بدهید.

درست کردن مرحله ای گل کاغذی,روش های ساخت گل های کاغذی

گلبرگ ها را روبروی هم و به صورتی که گلبرگ ها مابین ردیف قبلی قرار بگیرند بچسبانید

از این گل ها را می توانید برای تزیین حلقه، دیوار و میز غذا و ... استفاده کنید.

ساخت انواع گل های کاغذی,طرز درست کردن گل های کاغذی

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :