آموزش تصویری ساخت شیلد طلقی
شیلد طلقی صورت,شیلد طلقی چیست,شیلد طلقی پزشکی,ماسک شیلد طلقی,شیلد طلقی,خرید شیلد طلقی,شیلد طلقی محافظ صورت,آموزش شیلد طلقی,قیمت شیلد طلقی,طرز ساخت شیلد طلقی

اپل برای کادر درمانی شیلد محافظ صورت تولید می‌کند

مهم‌ترین توصیه‌های بهداشتی برای دور ماندن از این ویروس ناشناخته، رعایت بهداشت فردی بوده است. نکته‌ای که همچنان نیز مورد تاکید دست اندرکاران حوزه سلامت است. شستشوی دست‌ها با آب و صابون به مدت بیست ثانیه، استفاده از دستکش و ماسک و در نهایت محلول‌های بهداشتی، توصیه‌هایی هستند که این روزها زیاد می‌شنویم.

اما در کنار این نکات بهداشتی، شاهد تغییراتی در ظاهر برخی شهروندان هستیم. به طوری که این روزها، شاهد استفاده همزمان از ماسک، دستکش، «شیلد» یا همان محافظ و یا عینک هستیم. وسایلی که شاید استفاده همزمان از آنها چندان هم ضروری و نیاز نباشد، اما چون مد شده است، عده‌ای دوست دارند که استفاده کنند.

این روزها چهره برخی افراد با استفاده از شیلد یا همان محافظ صورت پوشانده شده است و بعضی‌ها نیز به استفاده از عینک‌های تلقی روی آورده‌اند.شیلد همان ماسک های طلقی صورت است که با انتشار ویروس کرونا مردم با آن آشنا شدند و از آن استفاده می کنند. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم مراحل آموزش شیلد طلقی را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش دهیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

ابزارهایی که شما نیاز دارید :

قیچی

پانج

طلق پلاستیکی شفاف

کش 1/5-2 سانتیمتر

مراحل ساخت شیلد صورت :

برای ساخت شیلد صورت ابتدا طلق را مانند الگوی زیر برش بدهید. عرض طلق را 27 در 27 انتخاب کنید می توانید از سایز آن را تغییر بدهید و با توجه سایز صورتتان اندازه بگیرید. الگویی مانند تصویر روی طلق بکشید و برش بزنید سپس با پانچ دو عدد سوراخ در هر طرف از طلق مانند تصویر بزنید و بعد الگوی دیگری را بکشید و برش بزنید و مانند تصویر سوراخ هایی را روی آن بزنید. سپس مانند تصویر برشی تا سوراخ های پانچ بدهید.

الگوهای طلقی شیلد صورت

کش را به اندازه ی پشت سر + اندازه ای که روی طلق می آید و گره می خورد برش بزنید دقت کنید کش نباید بزرگ باشد و گرنه بعد از قرار دادن شیلد روی سر می افتد. اگر کوچک باشد بعد از قرار دادن شیلد روی سر تنگ می شود و سبب اذیت شدن می شود.

 

آموزش ساخت ماسک های طلقی, آموزش تصویری ساخت ماسک طلقی

کش را از سوراخ ها عبور بدهید و گره بزنید

بعد از آن کش را از سوراخ های پانچ عبور بدهید و سر آن را گره بزنید، عبور کش باید به صورتی باشد که گره ی سر کش به سمت بیرون طلق باشد.

مراحل ساخت شیلد صورت,درست کردن مرحله ای شیلد صورت

و بعد سوراخ طلق باریکی که برای پیشانی است می رویم از داخل سر و ته آن را به کش وصل کنید. این طلق باعث حالت پذیری شیلد می شود و روی پیشانی قرار می گیرد و سبب می شود که هنگام استفاده از آن شما اذیت نشوید.

آموزش تصویری ساخت شیلد صورت, روش های درست کردن شیلد صورت

به جای کش می توانید از کش های (تسمه های) پلاستیکی استفاده کنید.

روشی دیگر برای ساخت شیلد صورت :

برای درست کردن شیلد صورت طلق شفافی را بردارید و یک مربع به اندازه ی طول و عرض صورت تان برش بزنید مثلا 25 در 25 یا هر سایزی که مناسب صورتتان است. سپس گوشه های آن را با قیچی گرد کنید. دو گوشه ی بالای آن را حدود 2 سانت جلوتر و 2 سانت پایین تر با پانچ سوراخی بزنید. بعد از درزگیرهای که حالت ابری دارند استفاده کنید بین دو سوراخ پانچ را اندازه بگیرید و درزگیر را برش بزنید سپس حدود دوسانت پایین تر از بالای طلق یعنی از کنار سوراخ های پانج درزگیر را بچسبانید.

روش های ساخت شیلد صورت,درست کردن شیلد صورت

سپس از کش 2 سانتی را به اندازه ی سرتان اندازه بگیرید و از سمت بیرون سوراخ به سمت داخل سوراخ عبور بدهید و با دو تا منگنه به صورتی که سوزن های منگنه به سمت خارج باشد آن را محکم کنید. 

طرز درست کردن شیلد صورت, آموزش ساخت ماسک های طلقی

نکته برای ساخت شیلد:

از درزگیرهایی که مخصوص لوله هستند استفاده نکنید. این درزگیرها روی پیشانی قرار می گیرند و نباید اذیت شوید.

با این روش های ساخت شیلد صورت می توانید به راحتی برای اعضای خانواده تان از آن ها درست کنید و با خیال راحتتری داخل جامعه بروید. این شیلدها سبب می شوند که نتوانید به راحتی دست به چشم و دهانتان بزنید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :