راه حل هایی برای تمیزی معجزه آسای قلب خانه تان
قهوه ایجاد شده است برای پاک کردن,دستمال حوله‌ای را کاملا خیس,لکه‌های قهوه‌ای از بین می‌رود و فنجان‌ها تمیز و سفید,نمک و سرکه بشویید,مایکروفر را باز,فنجان‌های چ
سریع‌ترین راه‌حل برای از بین بردن چربی‌ها و لکه‌های خشک شده در مایکروفر، این است که یک دستمال حوله‌ای را کاملا خیس کنید و داخل مایکروفر بگذارید.

داشتن آشپزخانه‌ای تمیز و درخشنده، راه‌حل‌هایی ساده دارد؛ راه‌حل‌هایی که باید پیدا کنید تا همیشه مجبور به تمیزی و شست‌وشوی روزانه نشوید. این 8 راه‌حل را به عنوان رازهای معجزه‌آسا برای تمیزی آشپزخانه بخوانید...

1 - فنجان‌های چینی و سرامیکی قهوه و چای را با نمک و سرکه بشویید. رنگ و لکه‌های قهوه‌ای از بین می‌رود و فنجان‌ها تمیز و سفید می‌مانند. 

2 - سریع‌ترین راه‌حل برای از بین بردن چربی‌ها و لکه‌های خشک شده در مایکروفر، این است که یک دستمال حوله‌ای را کاملا خیس کنید و داخل مایکروفر بگذارید. مایکروفر را 3 تا 5 دقیقه روشن کنید تا آب روی دستمال بخار شود و بخار آب روی دیوارهای داخل مایکروفر بنشیند. در مایکروفر را باز کنید و منتظر بمانید خنک شود. با یک دستمال حوله‌ای خشک و تمیز، دیواره‌های آن را پاک کنید. 

3 - سیم ظرفشویی و مایع ظرفشویی، بدترین وسیله‌ها برای شستن ماهیتابه‌های چدنی است. برای شستن این ماهیتابه‌ها از نمک استفاده کنید. کافی است مقداری نمک را روی دستمال حوله‌ای بریزید و دستمال را کف ماهیتابه بکشید تا تمیز ‌شود. 

4 - دیواره‌ قوری‌های قهوه‌جوش یا چای، بعد از مدتی هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای پیدا می‌کنند؛ رنگی که به‌خاطر ماندن چای یا قهوه ایجاد شده است. برای پاک کردن این هاله قهوه‌ای رنگ، به یخ، نمک و لیمو احتیاج دارید. 15دقیقه، یخ را در قوری بریزید و بگذارید بماند. بعد لیمو را قاچ کنید و به دیواره قوری بکشید. در مرحله آخر هم دیواره قوری را با نمک پر کنید. از این راه‌حل برای پاک کردن لیوان‌ها و فنجان‌های رنگ‌گرفته هم می‌توانید استفاده کنید. 

5 - یک مسواک تمیز، شما را از شر ذراتی که به دنده‌های تیز و برنده رنده چسبیده‌اند، خلاص می‌کند پس رنده را با مسواک تمیز کنید. 

6 - برای تمیز کردن آسیاب، از برنج سفید نپخته استفاده کنید. بعد از آسیاب‌کردن موادغذایی بودار یا رنگی، مقداری برنج سفید در آسیاب بریزید و آن را آسیاب کنید. بعد از خالی کردن پودر برنج، گرده‌ها را با دستمال پاک کنید و پره‌ آسیاب را با مایع ظرفشویی و آب بشویید. 

7 - یک محلول با ترکیب نصف نصف از آب و سرکه، بهترین شوینده سینک ظرفشویی است. سینک ظرفشویی را با این محلول بشویید و بعد از خشک شدن، از درخشندگی آن لذت ببرید. 

8 - برای تمیز کردن مخلوط‌کن، بلافاصله بعد از اینکه نوشیدنی محتوی آن را در پارچ یا لیوان خالی کردید، پارچ مخلوط‌کن را زیر شیر آب بگیرید و تا نصفه پر کنید. چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و دوباره پارچ را روی دستگاه بگذارید و دستگاه را روشن کنید. به این ترتیب مایع تمیزکننده در پارچ می‌چرخد و پره‌های مخلوط‌کن را هم تمیز می‌کند.

9 - محلول سرکه و آب برای پاک کردن گازهای استیل و دیوارهای یخچال‌های استیل، معجزه‌آساست. با این روش شست‌وشو، آشپزخانه‌ای براق و درخشنده خواهیدداشت.منبع : zendegimosbat.ir
گردآوری خانه داری اکاایران
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :