استفاده صحیح از وسایل گازسوز
صحیح از وسایل گازسوز,گازی به سرعت فاسد می‌شود به همین,برای وصل,لاستیکی تقویت,اتصال آن‌ها به سیستم,شناخته شده باید,مخصوص گاز ساخته,نمود

استفاده صحیح از وسایل گازسوز

۱. شیلنگ‌های لاستیکی معمولی در برابر مواد نفتی و گازی به سرعت فاسد می‌شود، به همین دلیل برای وصل کردن اجاق گاز و سایر وسایلی که استفاده از شیلنگ برای اتصال آن‌ها به سیستم لوله‌کشی گاز مجاز شناخته شده باید از شیلنگ‌های لاستیکی تقویت شده که مخصوص گاز ساخته شده است استفاده نمود.

۲. طول شیلنگ‌های گاز هرگز نباید حداکثر از یک متر ونیم بیشتر باشد.
۳. شیلنگ‌های گاز هرگز نباید در معرض حرارت اجاق گاز و سایر وسایل گازسوز قرار داشته باشد.
۴. شیلنگ‌های لاستیکی را باید هر چند وقت یکبار مورد بازدید قرار داده تا اطمینان حاصل شود که سوراخ نشده، ترک برنداشته و از محل بست بریده نشده باشند.
در استفاده از بخاری‌های گازی به نکات زیر توجه کنید:
۱. همیشه اجازه بدهید هوای کافی برای سوختن به بخاری گازسوز برسد، وجود روزنه‌های زیر درها برای این منظور مفید می‌باشند.
۲. از تبدیل بخاری و سایر وسایل که با سوخت‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند به وسایل گازسوز جداً خودداری کنید.
۳. قرار گرفتن پرده، لباس، رختخواب، ظرف پلاستیکی و سایر اشیاء قابل اشتعال در مجاورت بخاری می‌تواند سبب وقوع آتش‌سوزی در منزل گردد.
۴. دقت کنید که بخاری باید همیشه با شعله آبی بسوزد.
برای آزمایش نشت گاز به صورت زیر عمل کنید:
برای این کار در یک ظرف مقداری آب ریخته و به آن صابون یا مایع ظرفشوئی و یا پودر اضافه کنید، بعد آن را به وسیله ابر بر روی محل‌های اتصال بست به وسیله گازسوز و همچنین محل اتصال بست با لوله‌کشی گاز و سپس بر روی شیلنگ و یا لوله گاز بکشید. چنانچه بر روی هر یک از آن‌ها حباب تشکیل شد نشان دهندهٔ نشت گاز است. چنانچه به‌هنگام آزمایش متوجه نشت گاز شدید فوراً شیر مصرف آن وسیله گازسوز را ببندید و به بررسی و رفع علت اقدام نمائید.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :