خودرو کثیف در گرما خطرناک برای سلامتی
تمیز کردن موتور خودرو,تمیز کردن سقف خودرو,تمیز کردن سقف خودرو,تمیز کردن موتور خودرو,تمیز کننده خودرو,تمیز نگه داشتن خودرو,تمیز کننده داخل خودرو,روش تمیز خودرو,ت

خودروی کثیف در فصل گرم بسیار برای سلامتی خطرناک است

 در یک تحقیق جدید ادعا شده است رانندگانی هر زمان که وارد خودروی خود می‌شوند در معرض خطر میکروب‌هایی مانند باسیلوس سروس و استافیلوککوس قرار دارند.

دانشمندان به طور تصادفی خودروهایی را انتخاب کرده و آزمایش‌هایی را روی آن‌ها انجام دادند و متوجه شدند این باکتری‌ها که مرتبط با مسمومیت غذایی، حالت تهوع و عفونت‌های پوستی هستند در این خودروها وجود دارند.
دانشمندان با تحلیل کردن نمونه‌هایی از خودروها متوجه شدند باکتری‌های باسیلوس سروس و استافیلوککوس بر روی فرمان، دسته دنده و دستگیره‌های این خودروها وجود دارد و می‌تواند به انسان منتقل شوند.
عفونت‌های استافیلوککوس واگیردار هستند و می‌توانند از یک شخص به دیگری منتقل شوند. این باکتری‌ها می‌توانند باعث ابتلا به عفونت‌های پوستی و مسمومیت‌های غذایی شوند.
باسیلوس سروس هم یک باکتری است که می‌تواند تا فراهم شدن شرایط مناسب به حالت ساکن و خوابیده قرار گیرد و زمانی که منابع غذایی و گرمای کافی برای آن فراهم شود می‌تواند فعال شده و باعث حالت تهوع بسیار شدید، استفراغ و اسهال شود.
این آزمایش‌ها روی دستگیره‌های درها، فرمان، دسته دنده، دکمه‌های رادیو و ضبط، زیر صندلی‌ها انجام شد.
در این تحقیقات هم‌چنین مشخص شد نیمی از افراد معمولا داخل خودروی خود را کم‌تر از یک بار در ماه تمیز می‌کنند. به همان نسبت هم اعلام کردند که داخل خودروی آن‌ها غذا و نوشیدنی ریخته است و یک سوم هم گفتند که حیوانات خانگی خود را با خودرو حمل می‌کنند.
دکتر آنتونی هیلتون از دانشگاه آستون در این باره گفت: اگرچه بسیاری از ای باکتری‌ها بی‌خطر هستند، اما بعضی از آن‌ها می‌توانند بیماری های بسیار ناخوشایندی را باعث شوند.
بسیاری از افراد با شنیدن این موضوع که غذایی از داخل دست‌شویی آمده است ممکن است وحشت کنند، اما آن‌ها باید بدانند داشبود خودروی آن‌ها هم ممکن است دقیقا به همان اندازه آلوده بوده و باعث بروز بیماری شود.
خصوصا در حال حاضر هوا هر روز گرم‌تر می‌شود و به همین دلیل مردم باید توجه داشته باشند که هیچ باقیمانده غذایی در داخل خودروی آن‌ها باقی نماند، چرا که کوچک‌ترین ماده غذایی می‌تواند به منبع غذایی میکروب‌ها تبدیل شود. در این فصل هم‌چنین سعی کنید در داخل خودروی خود غذا نخورید یا از بهداشتی بودن آن اطمینان حاصل کنید.
ورود حیوانات به داخل خودرو هم می‌تواند زمینه را برای ورود و فعال شدن این میکروب‌های خطرناک فراهم کند

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :